“Geen signalen”, “geen rode alarmseinen”, “terugkrabbelaar”, dat is wat de regionale manager voor de regio Zuidoost Berry M. en de plaatsvervangend chef van de dienst Infra Guus V. zeggen. De laatste heeft hem nooit gesproken, misschien zelfs nooit gezien. Berry M. stelt van wel, maar doet nogal vaag, hij heeft het ook zo druk met drie kantoren op de Hilversum Maastricht as.
René Spans zou naar behoren functioneren, was een grappenmaker, misschien met wat grote verhalen en grootspraak, maar geen vuiltje aan de lucht. Echt niet? Hadden zijn superieuren wel enig zicht op hem? En waarom wordt grootspraak doorspekt met gewelds-, racistische en seksistische fantasieën gerelativeerd?
Hij kreeg elke werkdag een stukje Nederland toegewezen om af te struinen, terwijl collega’s en chefs wel wisten van de problemen thuis. Niet vervulde kinderwens, een labiele zich van het leven berovende echtgenote volgens Spans en ook nog een bedrijf dat werd gesloten. Daarnaast liep hij bij bedrijfsmaatschappelijk werk, was er een urgente afspraak met een bedrijfspsycholoog, bezocht hij misschien al een psycholoog en was hij eerder ziek?
Niets aan de hand? Misschien niet als René Spans werkzaam is in een pyjama fabriek, maar als werkgever stuur je toch niet iemand de straat op als politieagent waarbij de signalen misschien niet op rood staan, maar zeker op oranje. Helemaal niet met een wapen dat hij uiteindelijk bijna leegt op zijn vrouw, Willeke Weeda.
De familie van het slachtoffer, Willeke, wil eigenlijk alleen horen of hun beeld van een verwarde doorgesnoven clown overeenkomt met zijn matties, zijn collega’s van het de Dienst Infra van de landelijke eenheid van de Nationale politie. Tuurlijk kunnen signalen zijn gemist, maar dat wil je natuurlijk grondig onderzoeken om het in de toekomst misschien te voorkomen.
De politie schermt echter met trauma’s van collega’s en chefs die de moordenaar een topgozer vinden. Deze reactie laat alleen maar zien dat de reflectie van politie, justitie en de Rijksrecherche is gericht op zo min mogelijk te onderzoeken. Dit onderzoek probeert het spoor van de signalen van de verwarde gewelddadige clowneske moordenaar politieagent Spans bloot te leggen.
Disclaimer: Mocht u vinden dat u op een of andere reden herkenbaar bent of uw naam niet terecht is opgenomen in de stukken, kunt u contact opnemen met Buro Jansen & Janssen. Wij zullen uw vraag dan serieus onderzoeken.
– Je hoeft geen Batman te zijn om de Joker te spotten
– Case closed: Onderzoek in maatschappelijk belang van de politieorganisatie (samenvatting)
– Case closed: Onderzoek in maatschappelijk belang van de politieorganisatie
– De moord op Willeke Weeda; vermoord door een topgozer van de politie